wtorek, 5 lipca 2011

Inwestowanie w fundusze – nie rób tego jeżeli chcesz być bogaty

klub cashflow
Żeby zostać bogatym nie możesz robić tego co robią wszyscy. Jeżeli będziesz robił to co wszyscy to będziesz miał to samo co wszyscy. Większość ludzi inwestuje w fundusze i to najczęściej w najgorszym do tego momencie.
Większość ludzi nigdy nie będzie bogata. Będzie tak dlatego, że większość ludzi (klasa średnia) patrzy w co inwestują inni i inwestują w to samo. Inni nie są bogaci więc oni też nie będą. Klasa średnia nie jest bogata i jeżeli będziesz inwestował tak jak klasa średnia to statystycznie masz bardzo małe szanse na zostanie bogatym. Musisz zmienić swój sposób myślenia i podejście do inwestowania jeżeli chcesz odnieść finansowy sukces.
 Najprawdopodobniej rodzina, znajomi, przyjaciele mówili Ci, żebyś chodził do szkoły, dobrze się uczył, znalazł dobrą pracę, oszczędzał pieniądze i inwestował w fundusze inwestycyjne. „Zacznij wcześnie i inwestuj na długoterminowy horyzont” – mówili. „Inwestuj część w fundusze akcyjne, część w obligacyjne i część w fundusze rynku pieniężnego żeby zdywersyfikować ryzyko” – brzmi znajomo? Ale wiesz co? Większość ludzi tak robi i pomimo tego klasa średnia pracuje do 65 roku życia albo nawet dłużej. Po czym przechodzą na emeryturę mało kiedy mając odłożone wystarczająco dużo pieniędzy.
 Przejrzenie biografii najbogatszych ludzi szybko uświadomi ci, że nie zdobyli oni swoich majątków inwestując w fundusze. Nie zbili oni fortuny inwestując jak klasa średnia. W jednym z artykułów w „MoneySense Magazine” ujawniono wyniki badań z których wynika, że większość bogatych ludzi nie inwestuje w fundusze. Większość z nich inwestuje na własną rękę.
Jeżeli chcesz zostać wolnym finansowo to zacznij inwestować jak bogaci. Przeanalizuj ich metody i strategie. Najczęściej nie trzymają oni w tajemnicy na czym i jak zarobili pieniądze. Większość z nich napisała nawet o tym książki. Jeżeli nie masz czasu czy ochoty na czytanie książek rozważ udział w jakimś szkoleniu z tematyki jak zarobić pieniądze. Wiedza z dziedziny inwestowania pieniędzy jest tym co oddziela klasę średnią od bogatych. Bogaci wcale nie są mądrzejsi, ani nie mają więcej szczęścia niż inni. Większość finansowo wolnych ludzi kiedyś była biedna lub wywodziła się z klasy średniej. Poświęcenie trochę czasu na  zdobycie wiedzy z zarabiania pieniędzy zamiast na oglądanie telewizji jest tym co prędzej czy później doprowadzi cię do finansowej wolności.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz